Ko der zināt par ogām?

❁ Ērkšķogas ir vienas no retajām ogām, kuru labās īpašības zinātnieki vēl nav līdz galam izpētījuši. Skaidri zināms, ka tās regulē vielmaiņu, attīra ādu, stiprina zobus. Bērni tīri intuitīvi sajūt, kas organismam nepieciešams, tāpēc zaļas un negatavas ērkšķogas ir liels vilinājums, tomēr apēstas lielākos daudzumos, zaļas ērkšķogas nelabvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmu, it sevišķi tad, ja klāt dzer ūdeni.

❁ Jāņogas un upenes ir sevišķi bagātas ar vitamīniem un minerālvielām. Upenes satur krietni vairāk C vitamīna nekā citroni – ja tajos ir tikai 50 mg uz 100 gramiem citrona, tad 100 g upeņu ir 177 – 189 mg vitamīna. Pateicoties izteikti skābenajai garšai, jāņogas labi sader kopā ar citām, saldākām ogām.

❁ Mellenes patiešām ir lielisks līdzeklis redzes stiprināšanai, tāpēc tās izmanto arī atbilstošu aptiekas preparātu ražošanā. Piedevām mellenes uzlabo arī ādas izskatu, palīdz vēdera problēmu regulēšanā un spēcina imūnsistēmu. Pārdošanā parādās arvien plašāks melleņu piedāvājums, jo aizvien lielāku popularitāti gūst šo ogu audzēšana dārzos.

ogas

Leave a Reply

*