Hennessy kokteiļos? Jā, kokteiļos!

Pavisam nesen uzzināju par kādu jaunu word-of-mouth portālu Latvijā – Womstar.lv. Manuprāt, lieliska iespēja piedalīties produktu testēšanā, jo viss, kas ir nepieciešams – jāsniedz savs produktu vērtējums. Un tā kā es esmu tāda, kurai visu laiku gribas izmēģināt kaut ko jaunu no ēdienu/dzērienu   pasaules (portālā tiek piedāvāti arī cita veida produkti), esmu, protams, sajūsmā par šādu iespēju. Tā kā man te sen nav bijušas kokteiļu receptes, daudz nedomādama pieteicos šai Hennessy kokteiļu degustācijai.

Izklausās dīvaini vārdu salikums “Hennessy kokteiļi”, vai ne? Droši vien vairumam no jums rodas jautājums - kādēļ tik laba manta ir jābojā, piejaucot tai vēl kaut ko klāt? Jā, līdzīgi domāja arī mūsu vīrieškārtas pārstāvji, kas piedalījās šajā kokteiļu degustācijā. Savukārt, mums, sievieškārtas pārstāvēm, likās interesanti izmēģināt kokteiļus, jo tīrs konjaks nav tas, ko izvēlamies iedzert ballītē.

Izrādās, ka konjaka jaukšana kokteiļos ir aizsākusies jau 19.gs., kad tas bija visvairāk eksportētais stiprā alkohola dzēriens. ASV tā pat bija viena no tā laika modernāko un pieprasītāko kokteiļu sastāvdaļām. Arī tādi atpazīstami kokteiļi kā margarita un mohito sākotnēji tika gatavoti, izmantojot konjaku, un tikai vēlāk to nomainīja citi alkoholiski dzērieni. 20.gs. 90. gadi tiek uzskatīti par konjaka kokteiļu atdzimšanas laiku, un palēnēm konjaka un citu dzērienu garšu miksēšana iegūst arvien lielāku popularitāti.

Kā mēs degustējām?
Lai būtu vienkāršāk novērtēt, katram kokteilim likām savu atzīmi, pagaršojām, apspriedāmies, katrs (kopā bijām 5 cilv.) izteicām savu vērtējumu, kā rezultātā radās vidējais vērtējums 10 ballu sistēmā. Jāsaka, ka vērtējām diezgan stingri, tādēļ iesaku neņemt tik ļoti vērā mūsu vērtējumu un pārliecināties arī pašiem, cik labi vai slikti Hennessy iet kopā ar citiem dzērieniem. Par pašiem kokteiļiem – šie ir tie vienkāršākie varianti, tāpēc pa spēkam būs jebkuram, ja ir vēlme izbaudīt jaunas garšu kombinācijas un pašam pārliecināties par to, vai Hennessy der/neder kokteiļos, izmēģiniet šīs receptes!

Kokteilis nr. 1:
Hennessy Apple
Sastāvdaļas:
❀ 30 ml Hennessy
❀ 100 ml ābolu sula
❀ ledus
❀ 1/4 daļa laima sula
❀ laima daiviņa garnējumam

Vērtējums: 6
Ābolu sula šķiet tik pierasta kokteiļos, ka šoreiz kaut kā nomāca Hennessy garšu, bija jūtams tikai tas, ka tas ir alkoholisks kokteilis ar ābolu sulu. No visiem variantiem šis tika atzīts par sliktāko, jo nav jūtamas Hennessy garšas nianses, kokteilis ļoti vienkāršs, un atkārtoti tieši šo veidu vairs nebija vēlme dzert, devām priekšroku pārējiem.

Kokteilis nr. 2
Hennessy Berry
Sastāvdaļas:
❀ 30 ml Hennessy
❀ 100 ml dzērveņu sula vai morss
❀ ledus

Vērtējums: 6. Lai arī šim ielikām tādu pašu atzīmi (tas drīzāk tādēļ, ka šo testējām pirmo, līdz ar to nelikām uzreiz labākās atzīmes, jo nebija, ar ko salīdzināt), kā iepriekš minētajam kokteilim ar ābolu sulu, šim garša šķita interesantāka, neparastāka. Pārmaiņas pēc kādā ballītē varētu izvēlēties arī šādu kokteili. Varētu garšot tiem, kas nav sajūsmā par pārsaldinātajiem kokteiļiem, bet gan dod priekšroku nedaudz skābumiņam un rūgtumiņam.

Kokteilis nr. 3
Hennessy ginger
Sastāvdaļas:
❀ 30 ml Hennessy
❀ 100 ml Ginger ale
❀ ledus
❀ laima šķēle vai pavisam nedaudz apelsīna miziņa

Vērtējums: 7. Ginger ale, manuprāt ir ļoti piemērots kokteiļiem, tādēļ tas veido labu kombināciju arī ar kokteiļiem šķietami tik nepiemēroto Hennessy. Garšo labi, kā arī netiek nomākta paša Hennesy garša. Interesanta kombinācija, šo varētu kādreiz pagatavot atkārtoti.


Kokteilis nr. 4
Hennessy citrus
Sastāvdaļas:
❀ 30 ml Hennessy
❀ 100 ml Coca-cola
❀ ledus
❀ nedaudz svaiga citrona vai laima sula
❀ laima daiviņa garnējumam

Vērtējums: 9. Šis kokteilis mums izvirzījās absolūtā līdera pozīcijā. It kā jau kola, kurai ir sava specifiskā garša, tiek lietota ar dažādiem alkoholiskajiem dzērieniem, tomēr šis garšoja nedaudz savādāk un interesantāk. Domāju, ka noteikti atšķirtu to no citem. Liela loma tieši šajā receptē ir laima/citrona sulai, visu 3 sastāvdaļu kombinācija rada interesantu, nedaudz skābu, nedaudz saldenu garšu. Pirmajā brīdī, kad to pagaršo, kola ir ļoti jūtama, taču pēc tam vairāk ir jūtams skābumiņš un pats Hennessy. Šo iesaku jums izmēģināt!


Pēc šī degustācijas pasākuma puiši netika līdz galam pārliecināti, ka Hennessy kokteilis varētu būt vienlīdz labs ar Hennessy tīrajā, taču meitenēm nācās secināt, ka arī Hennessy ir laba, interesanta kokteiļu sastāvdaļa. :)

Cheers!

Leave a Reply

*