Melleņu kapkeiki

Tā kā palēnām tuvojas jau jaunā ogu sezona, ķeros pie saldētavas iztukšošanas, receptēs iesaistot sasaldētos gardumus, kas palikuši no pagājušās vasaras – šoreiz mellenes. Man šajā receptē patīk sastāvdaļu vienkāršība – sastāvā viss, kas parasti jau ir mājās (+mellenes, bet domāju, ka vienlīdz labi garšos arī ar citām odziņām). Krēmam izmantoju to, kas bija palicis ledusskapī no citām receptēm – mascarponi (lielais iepakojums pietiks visu 24 kapkeiku gatavošanai) un iebiezinātu pienu ar cukuru (ja ņem lielo iepakojumu ar mascarponi, tad šo vajadzētu ~1/2 bundžiņu, varbūt nedaudz vairāk), krāsai piejaucu klāt arī pāris tējkarotes melleņu ievārījumu. Ja negribas kapkeikus, var droši no šīs pašas mīklas gatavot mafinus, tie būs mīksti un pufīgi (no šīm sastāvdaļām sanāks aptuveni 18 gab).

Melleņu kapkeiki

Daudzums: ~24 kapkeiki
Cepšanas laiks: ~20 min

Kas nepieciešams, lai pagatavotu melleņu kapkeikus?
❁ 1 1/2 gl milti
❁ 3/4 gl. cukurs
❁ 1/2 tējk. sāls
❁ 2 tējk. cepamais pulveris
❁ 1/3 gl. eļļa
❁ 1 ola
❁ 1/3 gl. piens
❁ 1 gl. mellenes (der arī saldētas)

Melleņu kapkeiki

Kas jādara?
♨ Jāuzsilda krāsns līdz 180°
♨ Bļodā jāiesijā milti, jāpievieno cukurs, sāls, cepamais pulveris, viss jāsamaisa
♨ Citā traukā jāsajauc eļļa, ola un piens (šai masai kopumā jāsanāk tik daudz, lai būtu 1 pilna glāze; ja sanāk mazāk, tad jāpievieno vēl piens)
♨ Masa, kas ir glāzē, jāpievieno maisījumam bļodā, kārtīgi, bet lēni un viegli jāsamaisa
♨ Jāpievieno mīklai mellenes
♨ Jāpilda formiņās (ja vēlaties mafinus, tad mīklai jābūt nedaudz vairāk kā pusei no formiņas; ja vēlaties kapkeikus, tad mīkla jāliek ~1 tējk. ar kaudzi katrā formiņā)
♨ Jāliek krāsnī un jācep ~20 min

Melleņu kapkeiki

Labu apetīti! ツ

Leave a Reply

*