Vistas nageti

Pagājušajā nedēļā pie manis nokļuva vairākas čipsu paciņas, gribēju tos iesaistīt kādā receptē un atcerējos par daudzus gadus atpakaļ gatavotiem vistas nagetiem, kas apvārtīti čipsos (viena no pirmajām receptēm, kas parādījās vēl manā pirmajā blogā starpcitu), izlēmu tos pagatavot atkārtoti brīvdienās, jo tieši ieplānota bija mājas ballīte, kurā tie, manuprāt, lieliski iederas.  Šoreiz izmēģināju apviļāt tos divu veidu Ādažu čipsu Meistardarba čipsos – ar purpura sīpolu un krējuma garšu un ar aizjūras sāli. Es ieteiktu izvēlēties labāk ar sīpoliem, jo tā kā es citas papildus garšvielas šai vistiņai nelieku, tad tieši ar šiem ļoti labi garšo nageti.

Vistas nageti

Pagatavošanas laiks: ~1h (atkarīgs no tā, cik lielā traukā gatavo – cik nagetus iespējams cept vienlaicīgi)

Kas nepieciešams, lai pagatavotu vistas nagetus?
❁ 4 vistas filejas gabali
❁ ~1 gl. milti
❁ 1 ola
❁ 1/2 gl. piens
❁ ~260 g čipsi
❁ ~ 1/2 l eļļa

Vistas nageti

Kas jādara?
♨ Vistas fileja jāsagriež gabaliņos (ne pārāk smalki)
♨ Jāsagatavo trauks, kurā ir milti, trauks ar olu, kas viegli sakulta ar pienu, un trešais trauks, kurā ir smalki sasmalcināti čipsi (to ļoti ērti var izdarīt, “pārbraucot” vairākas reizes pāri ar mīklas rulli vai arī paklapējot ar gaļas āmuriņa gludo pusi (čipsus neizberotno paciņas, tikai attaisot to, lai tur vairs nav gaiss))
♨ Katliņā jāuzkarsē eļļa
♨ Vistas gabaliņi jāapviļā miltos, tad jāiemērc olas/piena maisījumā un beigās jāapviļā čipsos
♨ Vistas gabaliņi jāliek sakarsētajā eļļā tā, lai tie nesaskaras
♨ Kad tie kļūst zeltaini, jāizņem no eļļas un jāpārliek uz salvetes, lai notek liekā eļļa
Man tie garšo tāpat, bez nekā, bet var pagatavot arī kādu saldskābo mērcīti klāt (piemēram, pēc šīs receptes – nepieciešams ~1/3 gl. rīsu etiķis , 4 ēd.k. cukurs, 1 ēd.k. tomātu mērce, 1 tējk. sojas mērce, 2 tējk. kukurūzas ciete un 4 tējk. ūdens. Visas sastāvdaļas, izņemot kukurūzas cieti un ūdeni jāliek katliņā, jāuzvāra, kukurūzas ciete vispirms jāsajauc ar ūdeni un tad jāpievieno mērcei. Iegūtā masa kārtīgi jāsamaisa un jāuzvāra)

Vistas nageti

Labu apetīti! ツ

1 comment

  1. Gunita

    Ļoti garšīgi, viegli pagatavojami, PALDIES!!!

Leave a Reply

*