Mēnestiņi ar krēma pildījumu

Nesen biju uz kādu interesantu pasākumu, kurā uzzināju, kā tiek pagatavots margarīns, ar ko tas labāks par sviestu un citas interesantas lietas. Pasākuma iedvesmota, izlēmu pēc ilglaicīgas nelietošanas, pamēģināt margarīnu arī kādā receptē. Tā nu tapa šie cepumiņi – mēnestiņi ar krēma pildījumu. Cepumi ir vienkārši pagatavojami, taču krēms prasa nedaudz vairāk uzmanības – jāņem vērā, ka tas jāsilda uz mazas uguntiņas un nepārtraukti jāmaisa, savādāk var izveidoties kunkuļi, kas krēmu padarīs mazāk pievilcīgu (garšas ziņā gan šāds krēms nebūs slikts, tā kā, ja nu tomēr izveidojas krēms ar kunkulīšiem, var likt arī šādu, jo cepumā tā izskatam vairs nebūs nozīme).

Mēnestiņi ar krēma pildījumu

Daudzums: ~ 36 cepumi
Pagatavošanas laiks: 1,5 h
Cepšanas laiks: ~12 min

Kas nepieciešams, lai pagatavotu mēnestiņus ar krēma pildījumu?
Mīklai
❁ 450 g milti
❁ 200 g cukurs
❁ 250 g margarīns (es izmantoju Rama margarīnu)
❁ 1 rīvēta citrona miziņa
❁ 2 olu dzeltenumi
❁ 1 ēd.k. cepamais pulveris
❁ šķipsniņa sāls
Pildījumam
❁ 1 olas dzeltenums
❁ 1 ēd.k. cukurs
❁ 1 ēd.k. milti
❁ 160 ml piens
❁ 1 tējk. vaniļas ekstrakts
❁ šķipsniņa sāls
Apbēršanai
❁ pāris ēd.k. pūdercukurs

Mēnestiņi ar krēma pildījumu

Kas jādara?
♨ Jāpagatavo krēms – olas dzeltenums jāsaputo ar cukuru (ar šādām proporcijām gan liela putošana nesanāks, bet jāmaisa tik ilgi, kamēr masa kļūst bālgana), jāpievieno milti, piens jāuzvāra ar vaniļu un sāli, tam jāpievieno saputotā olas-cukura-miltu masa, maisot jākarsē uz lēnas uguns, līdz krēms sabiezē, krēms jāatdzesē (atdziestot tas kļūs vēl biezāks)
♨ Kamēr krēms atdziest, jāpagatavo cepumu mīkla – bļodā jāliek visas mīklas sastāvdaļas, ar rokām jāsamīca mīkla
♨ Sagatavotā mīkla jāizveltnē 3-5 mm biezumā, uz tās jāizspiež aplīši, uz aplīšiem jāliek krēma pikucītis, jāaizloka ciet, veidojot mēnestiņu (maliņas kārtīgi jāaizspiež, lai krēms neiztek laukā)
♨ Cepumi jāliek uz ietaukotas un miltiem apkaisītas vai vienkārši ar cepamo papīru izklātas plāts, jācep, līdz cepumiņi nedaudz palielinājušies apjomā un ieguvuši zeltainu nokrāsu.
♨ Kad cepumi padzisuši, tie jāpārkaisa ar pūdercukuru
Uzglabājot slēgtā traukā, tie būs mīksti arī vairākas dienas pēc tam; ja uzglabāsiet traukā bez vāka, tad cepumiņi būs cietāki 

Mēnestiņi ar krēma pildījumu

Labu apetīti! 

Leave a Reply

*