Lavašs ar krabju nūjiņām

Pildīts lavašs noteikti ir viena no populārākajām un gardākajām ballīšu uzkodām, taču nereti plāni gatavot pildīto lavašu apstājas pie tā, ka nav skaidrs, ar ko īsti to pildīt. Arī es diezgan bieži uz pasākumiem sagatavoju lavašu gan tādēļ, ka tā parasti ir viena no ejošākajām uzkodām, gan tādēļ, ka tik vienkārši pagatavojams, bet galvenais iemesls tam ir tas, ka, gatavojot pildīto lavašu, sanāk ietaupīt laiku ballītes dienā, jo lavašu var mierīgi satīt iepriekšējā vakarā un atstāt uz nakti ledusskapī atpūsties.
Šis, ar krabju nūjiņām un citiem gardumiem pildītais lavašs, ir vienkāršs, bet tajā pašā laikā nav ierastais pāris sastāvdaļu pildījums, šis ir tāds bagātīgāks, ar plašāku garšu buķeti. Par pašām krabju nūjiņām – sen atpakaļ man likās, ka man krabju nūjiņas vispār negaršo, bet tad sapratu, ka visa vaina ir nevis krabju nūjiņās, bet tajā, kādas (cik kvalitatīvas) es tās biju ēdusi. Izrādās, ka, ja surimi tajās ir normālā daudzumā, tās man pat ļoti garšo. Ja man ir vajadzīgas krabju nūjiņas, es vienmēr izvēlos Viči snow crab, kurā surimi ir 52%. Arī šajā receptē izmantoju tieši šīs krabju nūjiņas, droši var izmantot arī surimi “gaļu” (tajā surimi ir 57%).

Lavašs ar krabju nūjiņām

Kas nepieciešams, lai pagatavotu lavašu ar krabju nūjiņām?
❁ 250 g krabju nūjiņas
❁ 2 olas
❁ 1 garais gurķis
❁ 5 ēd.k. siers
❁ 4-5 ēd.k. majonēze
❁ lavašs (es izmantoju armēņu lavaša loksni ~ 200g)

Lavašs ar krabju nūjiņām

Kas jādara?
♨ Olas jāizvāra, kad tās gatavas un padzisušas, uz rupjās rīves jāsarīvē
♨ Krabju nūjiņas jāsadala mazākos gabaliņos
♨ Gurķis jāsagriež mazos kubiciņos
♨ Siers uz rupjās rīves jāsarīvē
♨ Jāsajauc kopā visas pildījuma sastāvdaļas
♨ Lavašs jāpārgriež uz pusēm (vienam rullītim būs nepieciešama puse no lavaša)
♨ Uz abām lavaša pusēm vienmērīgi jāizklāj sajauktais pildījums
♨ Lavaši jāsarullē, jāietin pārtikas plēvē vai folijā un jānovieto ledusskapī (es parasti atstāju tur uz nakti, bet tieši šī versija ir ar ļoti mitru pildījumu, tādēļ pilnībā pietiek arī ar pāris stundām)
♨ Jāizņem no ledusskapja, jāiztin no plēves vai folijas un jāsagriež mazās ripiņās

Lavašs ar krabju nūjiņām

Labu apetīti! ツ

Leave a Reply

*