Banānu kūka

Gads ir paskrējis nenormālā ātrumā, un pienāca arī tā diena, kad mūsu mazā pele tika pati pie savas kūkas. Tā kā esmu no tām trakajām/pareizajām mammām, kas izvairās no lieka sāls un cukura mazuļa ēdienkartē, jau laicīgi meklēju kūkas recepšu variantus, kas nesaturētu papildus cukuru un citas nevajadzīgas lietas. Receptei iedvesmojos no populārākās Pinterest veselīgās bēbīškūkas receptes, nedaudz to pielāgojot pa savam. Tā kā kūkā ir veseli 4 banāni, man uzreiz bija skaidrs, ka jubilārei šī kūka pavisam noteikti garšos. Un tā arī bija! Tā garšoja, ka labprāt laikam būtu apēdusi visu vienā rāvienā, ja vien netiktu no tā atrunāta. ツ

Banānu kūka

Pagatavošanas laiks: ~1h 15 min
Cepšanas laiks: 30 min (katrai kārtai)

Kas nepieciešams, lai pagatavotu banānu kūku?
❁ 4 gatavi banāni
❁ 130 g ābolu biezenis
❁ 3 ēd.k. ar kaudzīti kokosriekstu eļļa
❁ 1 tējk. soda
❁ 100 g kviešu milti*
❁ 100 g kokosriekstu milti
❁ škipsniņa kanēlis
❁ ūdens – pēc vajadzības
❁ ābolu biezenis, krēmsiers** – pēc izvēles

Kas jādara?
♨ Cepeškrāsns jāsakarsē līdz 190°, jāsagatavo panna (jāizklāj ar cepampapīru vai jāietauko)
♨ Banāni jāsamīca
♨ Bļodā jāsajauc milti, soda un kanēlis
♨ Miltu maisījumam jāpievieno ābolu biezenis un kokosriekstu eļļa, viegli jāapmaisa
♨ Jāpievieno arī sagatavotais banānu biezenis
♨ Mīkla jāsamaisa, pēc vajadzības tai jāpievieno ūdens (tik daudz, lai mīkla ir pabieza – ieliekama pannā nevis ielejama, taču tajā pašā laikā ne tik bieza, lai to tikai ar piespiešanu var izklāt pa pannu)
♨ Puse no sagatavotās mīklas jāliek pannā, jāliek sakarsētajā krāsnī un jācep ~30 min, pēc tam tāpat jāizcep otra puse (es izmantoju pannu, kuras diametrs ir 20 cm)
♨ Starp abām izceptajām kārtām jāklāj ābolu biezenis vai cits pildījums pēc izvēles
♨ Dekorēt var, bagātīgi apsmērējot ar krēmsieru (man pietika ar vienu standarta izmēra paciņu), ja ir vēlme pēc krāsaina krēma, krēmsieru var sakult kopā ar biešu sulu, zemeņu sulu vai tml. Jāņem vērā, ka gadījumā, ja krēmsieram nepievienos sulu, tas, kādu laiku pastāvot, nebūs vairs tik balts kā sākotnēji, kā arī pēc ilgāka laika sāks plaisāt, tādēļ iesaku dekorēt pavisam neilgi pirms pasniegšanas. 

Banānu kūka

* Šos var droši aizvietot arī ar bezglutēna miltiem, ja ir tāda vajadzība
** Es izmantoju parasto krēmsieru, bet, ja jūsu mazuļa ēdienkartē nav govs piena produkti, var izmantot kādu citu alternatīvu

Labu apetīti tavam mazulim! ツ

 

Leave a Reply

*